Çayırova Belediyesi’nden yardım seferberliği!

Çayırova Belediyesi'nden yardım seferberliği!

 Kahramanmaraş’ta meydana gelen, çevre illeri de etkileyen depremin yaralarını sarmak ve bölgedeki vatandaşların ihtiyaçları karşılamak için harekete geçen Çayırova Belediyesi yardım kampanyası başlattı.

Editor: Haber Editörü
06 Şubat 2023 - 16:18

İHTİYAÇ DUYULAN MALZEMELER

 Deprem bölgesinde havanın soğuk ve yağışlı olması nedeniyle kış şartlarına uygun olarak vatandaşlardan battaniye, polar, kışlık giysi, ayakkabı, yağmurluk, çocuk bezi, hazır gıda, mat, çadır, ısıtıcı gibi hiç kullanılmamış malzemeler talep edildi.

 

YARDIM SEFERBERLİĞİ

Vatandaşların kampanyadan haberdar olması üzerine Çayırova’da adeta yardım seferberliği başladı. Depremin acısını yüreğinde hisseden vatandaşlar,  yardımlarını belediyeye ulaştırmak için birbiriyle yarıştılar. Belediyenin yardım kampanyasına esnaflarda da destek veriyor. Belediye ekipleri vatandaşların ev ve işyerlerinden yardım malzemelerini araçla alarak belediye deposuna getiriyor. Belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğü deposunda toplanan ve gruplara ayrılan malzemeler paketlenerek yüklemeye hazır hale getiriliyor. 7 Şubat Salı günü akşam sona erecek kampanya sonrası toplanan malzemeler TIR’la deprem bölgesine ulaştırılacak.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x