Tuzcu: “Çayırova’ya hizmet etmek kıvançtır”

Tuzcu: “Çayırova’ya hizmet etmek kıvançtır”

AK Parti Çayırova Belediye Başkan Aday adayı Kenan Tuzcu, yerel seçimler ve hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

Editor: Haber Editörü
09 Aralık 2023 - 22:48

4,5 yıl Çayırova Belediye Başkan yardımcısı olarak görev yapan Kenan Tuzcu, 31 Mart 2024 seçimlerinde AK Parti Çayırova Belediye Başkan adayı olmak için görevinden istifa ederek yerel seçim startını vermişti. Çayırova’da görev süresi boyunca gönüllere dokunan hizmetler yapan, vatandaşlarla yakın bir bağ kuran Tuzcu, partisinin 2019 seçim sloganı olan “Gönül Belediyeciliği” anlayışını en güzel şekilde uygulayan isimler arasında yer almıştı. Tuzcu, Türkiye Yüzyılı Vizyonuna uygun olarak 2024 seçimleri için çalışıyor.


ÖNEMLİ OLAN AK HİZMETLERİN DEVAM ETMESİ
Bürokrasi ve siyasi kimliği, başarıyla birleştiren Kenan Tuzcu, Çayırova’da en güçlü adaylar arasında gösteriliyor. Gençliği, dinamizmi, enerjisi ve sıcak kanlı kişiliğiyle partisinde ve halk nazarında çok sevilen Tuzcu, 2024 için asıl olanın kişilerin değil AK Parti belediyeciliğinin ve Cumhur İttifakı’nın destansı bir zafer kazanması olduğunu ifade etti. Tuzcu, “Birbirinden değerli 13 isimle birlikte aday adayı olduk. Bakıldığı zaman mevcut Başkanımız Bünyamin Çiftçi ile birlikte çok kaliteli bir aday adayı grubumuz var. Şu ana kadar ilçemizde çok güzel bir seçim atmosferi yaşanıyor. Herkes birbirinin hakkına saygı gösteriyor ve tüm aday adaylarımız en iyi şekilde kendilerini ifade etmeye çalışıyor. Bu zorlu göreve talip olan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bu mesele şahıslar üstü bir konudur. 14 Mayıs seçimlerinde ve diğer seçimlerde olduğu gibi öncelikle AK Partimizin seçimi kazanması için çalışmalıyız. Bu meselede sen, ben yok, önemli olan Ak hizmetlerin devam etmesi.”dedi.


HİZMET VE ESER BELEDİYECİLİĞİ 
21 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin 2004 yerel seçimleriyle birlikte belediyecilikte çığır açtığını ifade eden Tuzcu, “AK Parti belediyeciliği dünya üzerinde marka haline gelmiştir. Refah Partisi döneminden gelen tecrübeleriyle AK Parti belediye başkanları hizmet ve eser siyaseti yapmıştır. Şehirleri imar eden AK Partimiz Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır eserleri de vatandaşlarımızın hizmetine sundu. Daha bir kaç yıl içinde TOGG, İHA, SİHA, TCG Anadolu, Karadeniz doğalgazı başta olmak üzere yerli ve milli çalışmalarımız bizim gurur kaynağımız oldu. Bu eserlerin devam etmesi ve Yeni Türkiye Yüzyılı’nın sağlam temellere oturması için 14 Mayıs seçimleri dönüm noktasıydı ve vatandaşımız bize olan güvenini bir kez daha tescil etti. Şimdi bunun ikinci ayağının tamamlanması için yerel seçimler büyük önem taşıyor. Çünkü üçlü olsun, güçlü olsun tezimizin gerçekleşmesi buna bağlı.”diye konuştu.


ÜÇLÜ OLSUN GÜÇLÜ OLSUN
AK Parti’nin Kocaeli başta olmak üzere Büyükşehirlerde başarısının temelinde; Merkezi Hükümet-Büyükşehir-İlçe belediyesinin uyumunun ve birlikte çalışmasının yattığını ifade eden Tuzcu, “Çayırova hem AK Parti öncesi hem de ilçe olmadan önce küçük bir beldeydi. Ancak uyumlu çalışmalarla Kocaeli’nin parlayan yıldızı olan Çayırova, kısa sürede devasa büyüme kat etti. Sanayisi, nüfusu, ekonomik gücü, eğitim ve spor yatırımlarıyla şehre ivme katıldı. Böylelikle küçük bir belde olan Çayırova, Kocaeli’nin en fazla gelişim kateden ilçelerinden oldu. 2024 seçimlerinde de halkımız bize olan güvenini sandığa yansıttığı zaman güçlü bir yönetim anlayışıyla önümüzdeki dönem Çayırova eser belediyeciliğinden payını almaya devam edecek.


TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUNA KATKI SUNMAK İSTERİM
Bu dönem pandemiye ve tüm dünyadaki ekonomik problemlere rağmen önemli projelerin bir kısmı hayata geçirildi, inşa çalışmaları sürenlerde son aşamaya geldi. 2024 seçimlerinde de niyetimiz Türkiye Yüzyılı vizyonunda bir katre de olsa katkı sunmaktır. Partimiz uygun görür, halkımız oy verir, rabbimiz de nasip ederse bu necip millete hizmet etmek bizim için kıvançtır. Her halükarda sayın Cumhurbaşkanımızın büyük Türkiye davasında bize düşen görev neyse onu da seve seve yaparız. Kazanan Türkiye, kazanan Çayırova olsun.”diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x