Kocaeli İl Sağlık Müdürü’nden önemli açıklama!
Reklam

Kocaeli İl Sağlık Müdürü'nden önemli açıklama!

İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Kocaeli’de vaka sayılarının bu hafta düştüğünü ifade ederek, “Kocaeli’nin normalleşmenin önce gerçekleşeceği illerden biri olduğunu düşünüyorum” dedi.

Editor: Haber Editörü
19 Şubat 2021 - 10:15

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısını ardından yaptığı açıklamada, “Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz. İllerimizi vaka, aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz” dedi.

DURUMUMUZ ÇOK İYİ

ERDOĞAN’ın bu açıklamasına göre vaka sayılarının düşük olduğu illerde öncelikle normalleşme başlayacak. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, geçtiğimiz hafta bazı kümelenmeler nedeniyle vaka sayısının yüksek olduğunu ifade ederken, “Fakat bu hafta durumumuz çok iyi. Vaka sayıları düştü. Kocaeli’nin ilk normalleşen illerden biri olacağını düşünüyorum” dedi.

DİKKAT ETMELİYİZ

PEHLEVAN, bundan sonraki süreçte her şeyin bizim elimizde olduğunu ifade ederek, “Hep beraber tedbirlere harfiyen uymalıyız. Aile içi bulaşları azaltmalıyız. İzolasyonu tam sağlamalıyız. Maske ve mesafeye dikkat etmeliyiz. Kapalı ortamlarda kalabalık bir şekilde durmamalıyız. Eğer bunları başarabilirsek normalleşiriz. Dolayısıyla hepimize büyük görevler düşüyor. Her şey bizim elimizde” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gebze İnönü Mahallesi'ne müjde!
Gebze İnönü Mahallesi'ne müjde!
Endişelendiren Covid-19 açıklaması: Çok büyük bir hata yaptık
Endişelendiren Covid-19 açıklaması: Çok büyük bir hata yaptık