Kaymakam Güler’den anlamlı mesaj!
Reklam

Kaymakam Güler'den anlamlı mesaj!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Editor: Haber Editörü
22 Nisan 2021 - 10:58

İşte o mesajı;

Gazi Meclis’imizin açılışının 101. yılını kutlamanın gururunu yaşadığımız bugün, başta Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşlarını ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Muasır medeniyetler seviyesini yakalamak ve hatta onları geçmek için ümidimizi canlı tutan o pırıl pırıl gözlerle bizleri izleyen ve dinleyen çocuklarımızın müstesna çocuk bayramını candan kutlarım.

Durmaya, beklemeye, yerinde saymaya müsaade etmeyen şüheda kanıyla ıslanmış bu aziz coğrafya, yavrularımıza bırakacağımız en kutlu mirastır. Bu zengin mirası koruyup yüceltecek olan milli şuuru yerinde, “Kim var?” diye seslenildiğinde “Ben!” diye gök kubbeye hoş bir sada bırakacak evlatlara sahip olduğumuza inancım tamdır.

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da ve de Dumlupınar’da harici bedhahlarına karşı şanlı destanlar yazan bu milletin çocuklarıdır. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasına karşı göğsünü siper eden yine bu aziz milletin çocuklarıydı. Ne zaman vatan “Gel!” dese bir dakika bile tereddüt etmeyen on beşlileri bu millet bağrından çıkartmıştır. İşte bu yüzdendir ki bu dünyada çocuklara bir bayram hediye edilecekse onu en çok hak eden tabii ki de Türk milletinin çocuklarıdır.

Yunus ile, Mevlana ile, Hacı Bektaş ile barışın ve kardeşliğin güzelliğini tüm dünyaya haykıran Anadolu; Alpaslan ile, Fatih ile, Mustafa Kemal ile namusunu ve izzetini çiğnetmeyeceğini her defasında dosta düşmana göstermiştir.

Sevgili Çocuklarımız:

Sizler herkesin “Bitti!” dediğinde Mustafa Kemal’in karanlık gecelerde Anadolu’da görüp de kurtuluş mücadelesi için feyz aldığı, ona “Hayır bitmedi!” dedirten dağlarımızdaki çoban ateşlerisiniz. Sizlere baktıkça yarınlarımıza olan inancımız bir kez daha tazeleniyor.

En büyük dileğimiz; atasının, toprağının, milletinin ve maneviyatının değerini bilen nesiller olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet müdafaa ve muhafaza etmenizdir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gebze'de asfalt ve kaldırım sorunları çözüme kavuşacak!
Gebze'de asfalt ve kaldırım sorunları çözüme kavuşacak!
İlhan Yıldırım sahalara döndü!
İlhan Yıldırım sahalara döndü!