İYİ Parti Kocaeli kadın politikaları başkanı belli oldu

İYİ Parti Kocaeli kadın politikaları başkanı belli oldu

15 Ocak’ta gerçekleşen ve tek listeyle gidilen İYİ Parti Kocaeli 3. Olağan İl Kongresinde 445 oy alarak İl Başkanı seçilen Nusret Acur ilk atamasını gerçekleştirdi

Editor: Haber Editörü
24 Ocak 2023 - 12:11

İyi Parti Kocaeli İl Başkanlığının kongre sonrası ilk yönetim kurulu toplantısı dün akşam İl binasında gerçekleşti. Tüm yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantı öncesinde gerçekleşen devir teslim töreninde geçmiş dönem İl Başkanı Şanbaz Yıldız'a 4 buçuk yıllık görevi boyunca partiye verdiği emekler sebebiyle plaket takdim edilirken, Yıldız’da Nusret Acur’a başkan seçilmesi sebebiyle çiçek verdi.

YASEMİN MET İLE DEVAM DEDİ
İl Başkanı Acur bu hafta il yönetim kurulu görev taksimini bitirmeyi planladığını ifade ederek İl Kadın Politikaları Başkanlığı görevine ise Yasemin Met’in devam edeceğini açıkladı. Eleştirilere sebep olan Üst Kurul Delegeliği konusunda da açıklama yapan Nusret Acur ‘’ Bu konuda elimizden geldiği kadar verimli bir liste oluşturmaya çalıştık.Ben bu görevde daha önce bulundum bu nedenle sayı 50’de olsa kendimi yazmayacaktım. Amacım bu güzelliği bir başka arkadaşıma tattırmak.’’ şeklinde konuştu. Yönetimde gerçekleşen ilk atamanın İl Kadın Politikaları Başkanlığına atanan Yasemin Met olmasıyla birlikte; üst kurul delege listesinde adı yer almadığı için İl Başkanı Acur’la, Met arasında sorun yaşandığıyla ilgili iddiaların asılsız olduğu görüldü.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gebze Belediyesi'nden önemli ÇAĞRI!
Gebze Belediyesi'nden önemli ÇAĞRI!
Gebze Belediyesi deprem bölgesi için SEFERBER oldu!
Gebze Belediyesi deprem bölgesi için SEFERBER oldu!