İnce: Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katledilmesini ve tüm kadın...
Reklam

İnce: Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katledilmesini ve tüm kadın cinayetlerini kınıyoruz

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Barış İnce yaptığı açıklamada Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katledilmesini ve tüm kadın cinayetlerini kınadıklarını söyledi.

Editor: Haber Editörü
03 Ağustos 2021 - 11:33

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Barış İnce yaptığı açıklamada Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katledilmesini ve tüm kadın cinayetlerini kınadıklarını söyledi.

İnce yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Antalya'da, 5 gündür kendisinden haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu’nun uğradığı cinsel saldırı sonrası vahşice katledilerek ölü bulunmuştur. 

Geçtiğimiz gün Konya’da ırkçılık yüzünden katledilen aileden de 4 kadının yaşam hakkı elinden alınmıştır. Özgecan’ların unutulmadığı ülkemizde gün geçmiyor ki kadın cinayetlerine bir yenisi eklenmesin. 
Evrilmek istenen "Yeni Türkiye" kadınların sürekli olarak aşağılandığı, ikincilleştirmenin sistematik hale getirildiği, kadın cinayetlerinin katlanarak arttığı, kadın bedeninin, kimliğinin ve emeğinin bir bütün olarak sömürüldüğü, nesneleştirildiği, kadın cinayetlerinin ve toplumsal cinsiyet eşitsizliklerinin arttığı; ülke haline gelmiştir.

TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu olarak; TMMOB'a bağlı bir Oda'nın Antalya Şube Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu utançla öğrendiğimiz katil zanlısının en ağır biçimde cezalandırılması için her türlü çabayı göstereceğiz. 
Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katliamını ve bütün kadın cinayetlerini nefretle kınamaktayız. TMMOB yöneticileri ve üyeleri olarak kadın mücadelesinin içerinde olmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Çayırova basınla buluştu!
AK Çayırova basınla buluştu!
CHP Gebze’den Olimpiyat ikincisi Eray’a Altın
CHP Gebze’den Olimpiyat ikincisi Eray’a Altın