Güzeltepe yeniden Başkan seçildi!
Reklam

Güzeltepe yeniden Başkan seçildi!

Yeniden Refah Rartisi Derince 2.Olağan Kongresini Siyasi, STK ve halkın katılımı ile heyecan dolu bir coşkuyla icra eden Yeniden Refah Derince üyeleri tek adayla Yakup GÜZELTEPE’ yi yeniden başkan yaptılar.

Editor: Haber Editörü
27 Eylül 2021 - 13:17

GÜZELTEPE konuşmasında YRP Genel başkan yardımcısı Mehmet ALTINÖZ, İl Başkanı Mehmet ARAS,İl yönetim kurulu üyeleri, YRP 11 İlçe Başkanı ,Derince Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Şirin ,Abbas Bayrak, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Nusret Özcan, Deva Partisi İlçe Başkanı Zeynep Sudan, Kent Konseyi Başkanı Ertekin ERBULAK,Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Ekrem Güneri ,Derince İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yasin Kayı,Derince Kızılay Şube Başkanı Hasan Malo,Derince Esnaf Odası Başkanı Bekir Sargın, Kocaeli Engelliler Derneği Başkanı Nilgün Albayrak,Deniz Mah. Muhtarı Seçkin Altan, Kocaeli Yörükler Derneği Başkan Yardımcısı Harun Küçükaslan,Derince Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Mahmut Demir,Derince Çenedağ Mah. Muhtarı Osman Koçyiğiti selamlayıp bu coşkulu kongreye katıldıkları için teşekkürlerini sundular.

Sözlerine şöyle devam ettiler,

‘’Huzurlarınızda, Bizleri bu kutlu davada, kutlu yürüyüşte görevlendiren Genel Başkanımıza ve İl Başkanımıza teşekkür ederim. 2 yıldır beraber vazife yapmış olduğumuz çok kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımıza da ayriyeten teşekkürlerimi arz ediyorum.

Bu 2 yıl süre zarfında Derincemiz’de mevcut hizmet veren diğer siyasi partiler gibi bizlerde hizmet yarışına dahil olduk ve yarıştık yarışmaya da devam edeceğiz.

Nacizane bizler aynı geminin yolcuları olarak gemimiz ne kadar şiddetli dalgalara maruz kalsa da asla gemimizi onarmaktan ve arızalarını gidermekten geri durmayıp çalışmakla beraber ileride çıkabilecek arızaları önden tespit ve tahminini yaparak önlemlerini alacağız.

Yine biz Yeniden Refah Partisi olarak diyiyoruz ki şuan gemimiz yoksulluk dalgalarına maruz kalmış durumdadır bu dalgalara tedbir ancak işçiye memura emekliye çiftçiye acilen %50 akabinde enflasyona göre zam yapılarak alım gücünü artırmakla olur.

Esnafın üzerindeki ağır vergi yükünü hafifleterek adil ve kazançdan alınan vergi ile olur. Tarım girdi maliyetlerini düşürmekle olur. Faiz ve borç ekonomi sistemi yerine üreten ekonomi sistemi ile mümkün olur.

BM yerine İslam BM si, AB yerine İslam AB si, NATO yerine İslam NATO su ile mümkün olur.

1949 yılında imzalanan ve eğitimde söz sahibi olan Amerika büyük elçisinin yetkisini bu sözleşmeyi iptal ederek milli ve yerli eğitim sistemi ile mümkün olur.

Avrupa uyum yasaları – İsviçre ve Fransa hukuku yerine örf ve ananemize, kültürümüze, dinimize uygun yasalarla mümkün olur.

Önce ahlak ve maneviyat ilkesi ile –liyakat ve ehliyet ilkesiyle –makam ve mevki için siyaset yapma yerine ibadet ve cihat yerine yapılan siyastle mümkün olur.

Bunların mümkün olması için sayın cumhur başkanımızın dediği gibi Hz Ebubekirler , Hz Ömerler gibi Hz Osman ve Hz aliler gibi kadroları bulun getirin ki paylaşımda adaleti sağlayalım. İşte o kadrolarla ancak mümkün olur o kadrolarda yeniden refah partimizde mevcuttur Elhamdülillah. Son olarak burada Siyasi parti temsilcileri bulunmaktadır biz yeniden refah partisi olarak ille de biz iktidara gelelim de hangi yoldan olursa olsun demiyoruz. Milletimize hizmet edilsin de kim tarafından edilirse edilsin diyoruz.

İşçilerimiz zor durumdalar emeklilerimiz zor durumdalar dolayısıyla bunlara %50 acil zam verilmesi icap eder bunu verirseniz biz takdir ederiz yok ama vermezseniz biliniz ki bizim iktidarımızda yada belediyeciliğimiz de bu sözü veriyoruz EYT lirere de hem de noter onaylı sözü veriyoruz. Yoksullara yardım yerine yoksulluğu ortadan kaldırın aksi takdirde biz yetkiyi alırsak bu yoksulluğu ortadan kaldıracağız bu Millet zekat verecek adam bulamayacak inşallah diyor ve sözlerime son verirken bütün siyasi parti ilçe başkanlarımıza hayırlı çalışmalar ve müsabakalar diliyor hepinizi Cenabu Hakka emanet ediyorum esselamu aleyküm.. ‘’ dedi ve akabinde Genel Başk. Yard. Mehmet ALTINÖZ ‘’ salonu dolduran bu heyecan dolu kalabalık Merhum Erbakan hocamızın dediği gibi Heyecan Heyecan Heyecan lazım sözünü elhamdülillah yaşattığını görüyoruz. Bizler Türkiyeyi hallaç pamuğu gibi geziyoruz koy koy mahalle mahalle ve görüyoruz ki bu millet refah iktidarına özlem duyuyor ve aşkla umutla çare olarak bekliyor. Bizleri karşılarken sevgi ve hürmet muhappetle karşılıyorlar. Bu durum gösteriyorki inşallah yeniden refah iktidarı yakındır ilk seçimde milletin hakkını millete vermek için milletin meclisinden hayırlı kararlar alacaktır. Özlemle anılan ve beklenen yeniden Refah belediyeciliğinide inşallah ilk seçimde yaşatacağız. Derince ilçe başkanımız Yakup GÜZELTEPE ve yeni yönetimini yeni dönemde hayırlı çalışmalar diliyorum. Kendisini ve yönetimini tebrik ediyorum. Rabbimiz yar ve yardımcıları olsun. Mehmet ALTINÖZ beyin konuşmalarının ardından oylamaya geçildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Artık İstanbul'a ihtiyaç yok, Gebze'ye oto pazarı açıldı!
Artık İstanbul'a ihtiyaç yok, Gebze'ye oto pazarı açıldı!
Güler ve Büyükgöz kaza yerinde!
Güler ve Büyükgöz kaza yerinde!