Gebze’deki pilavcının gerçek hikayesi ortaya çıktı!
Reklam

Gebze'deki pilavcının gerçek hikayesi ortaya çıktı!

Gebze'de mevzuata aykırı şekilde satış yapan pilavcı hakkında ortaya atılan iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

Editor: Haber Editörü
16 Nisan 2021 - 18:19 - Güncelleme: 16 Nisan 2021 - 18:33

Gebze Kirazpınar Mahallesi'nde hijyenik olmayan şartlarda trafiği tehlikeye sokacak bir noktada seyyar pilav satışı yapan Dursun Erdem isimli şahsı defalarca uyaran  zabıta müdürlüğü ekipleri bugün seyyar aracı bulunduğu yerden kaldırdı.

OLAYI SAPTIRDILAR!

Yaşanan olayın ardından bazı yayın organları konuyu saptırarak Dursun Erdem isimli şahsın sözde büyük bir oranda görme engelli olduğu için hiç bir firmada işe alınmadığını, Dursun'un 35 bin liralık hacizini ödemek ve ailesini geçindirebilmek için pilav sattığını iddia etti.

AİLENİN DURUMU OLDUKÇA İYİ!

Edinilen bilgilere göre;Dursun Erdem adındaki şahsın Gebze'de bir fabrikada çalıştığı ancak şuanda senelik izinli olduğu ortaya çıktı.Ayrıca Erdem'in babasının emekli ve üzerine İstanbul Zeytinburnun'da dubleks bir dairesi,aynı evde yaşayan Dursun Erdem'in kardeşinin de iyi düzeyde bir aylık geliri bulunduğu öğrenildi.

Gebze Belediyesi ve zabıta ekiplerine yönelik karalama maksatlı ortaya atılan iddiaya yönelik belediyeden jet hızıyla cevap geldi.

Gebze Belediyesi’nden yapılan açıklamada;

Kirazpınar Mahallesi Yenibağdat Caddesi kavşağında, trafiği tehlikeye sokacak bir noktada, hijyenik olmayan sağlıksız şartlarda açıkta gıda (seyyar pilav) satışı yaparak halk sağlığını tehlikeye atan Dursun Erdin isimli şahsın zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından defalarca uyarılmasına rağmen mevzuata aykırı satış yapmayı sürdürmesi nedeniyle, seyyar pilav arabası 5393 sayılı belediye kanunu, 5326 sayılı kabahatler kanunu hükümleri gereği yapılan yasal işlemin ardından yedi emine alınmıştır. Üst tentesi takılıp çıkarılabilen seyyar pilav tezgahı idari işlemin yapıldığı 5 Nisan 2021 tarihinden 1 gün sonra 6 Nisan 2021 tarihinde sağlam bir şekilde, yine düzenlenen tutanakla ve imzası alınmak suretiyle Dursun Erdin isimli vatandaşa teslim edilmiştir.

TEZGAH SAHİBİNE SAĞLAM OLARAK İADE EDİLDİ

 İdari işlem uygulandıktan sonra engelli olduğunu görevlilere ifade eden vatandaşa, yasal sürenin tamamlanması beklenmeden seyyar pilav aracı sağlam şekilde kendisine teslim edilmiştir. Bazı sosyal medya mecralarında zabıtanın seyyar pilav tezgahını parçalanmış olarak şahsa teslim ettiği yönündeki iddialar gerçekle bağdaşmamaktadır. Ülkece Pandemiyle mücadele edilen bu günlerde halk sağlığının korunması amacıyla yürütülen yasal faaliyetlerin uygulayıcısı olan Gebze Belediyesi’nin kurumsal kimliğine zarar verecek tek taraflı yayınlara vatandaşlarımızın itibar etmemesini rica ederiz. “

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlhan Yıldırım sahalara döndü!
İlhan Yıldırım sahalara döndü!
Gebze'de asfalt ve kaldırım sorunları çözüme kavuşacak!
Gebze'de asfalt ve kaldırım sorunları çözüme kavuşacak!