‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ tiyatral dans...

‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ tiyatral dans gösterisi bu akşam sahnede

İzmit Belediyesinin 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir akşam yaşatacak

Editor: Haber Editörü
27 Haziran 2022 - 12:03

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı kentte büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu bu akşam ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. 

YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİN TARİHİ BÜYÜLEYECEK
155 dansçının sahne alacağı, 285 kostümün kullanılacağı 80 dakikadan oluşan tek perdelik ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ adlı tiyatral dans gösterisinde Nikomedia tarihinden günümüze kadar olan süreç canlandırılacak. ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ bu akşam İzmit Kent Meydanı’nda saat 21.00’de gerçekleşecek. Yaşadığımız şehrin tarihi ile büyülenmeye tüm vatandaşlar davetlidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Motorine indirim geliyor
Motorine indirim geliyor
Yıllık izinlerini biriktirenler dikkat: Yeni dönem başladı
Yıllık izinlerini biriktirenler dikkat: Yeni dönem başladı