AK Parti’de ‘Aday Tespit Komisyonu’ kuruluyor

AK Parti’de ‘Aday Tespit Komisyonu’ kuruluyor

AK Parti'de, yerel seçim için belediye başkan adaylarını belirleyecek Aday Tespit Komisyonu'nun, aralık ayının ilk haftası kurulması planlanıyor. Adayların aralık ayının ortasından ocak ayının sonuna kadar peyderpey açıklanması planlanıyor.

Editor: Haber Editörü
30 Kasım 2023 - 12:38

AK Parti'de, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine hazırlık çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda, 9-22 Kasım tarihlerinde aday adaylığı başvurularını alan ve 26 Kasım tarihinde temayül yoklamasını yapan partide, belediye başkan adaylarını belirleyecek Aday Tespit Komisyonu'nun kurulması çalışmalarına yoğunlaşıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında oluşturulacak komisyonun, aralık ayının ilk haftası kurulması planlanıyor. Aday belirlemede temayül yoklaması, anketler ve geçmiş seçim sonuçlarını bir arada ele alacak komisyon, bu çerçevede AK Parti Teşkilat Başkanlığı ve ilgili ilin milletvekilinin görüşlerini de değerlendirecek.

ADAYLAR PEYDERPEY AÇIKLANACAK
Komisyon, partinin tüm belediye başkan adaylarının belirlenerek ilan edilmesi sürecine kadar çalışmalarına devam edecek. Adaylar peyderpey açıklanacak. Parti, adaylarını aralık ayının ortasından ocak ayının sonuna kadar peyderpey açıklamayı planlıyor.

3 DÖNEM KURALINA TAKILAN İL VE BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI YOK
Bu arada partinin bazı ilçe belediye başkanları dışında büyükşehir ve illerde 3 dönem kuralına takılan belediye başkanı bulunmuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x